
nyitóoldal > hirek > Rólunk Ãrták > Optimizmus olyan mint a vár, elpusztÃthatalan!
Optimizmus olyan mint a vár, elpusztÃthatalan!
2007.12.02.
Az "Egy Optimista Magyarországért" mentálhigiénés program célja a média és a telekommunikációs lehetÅ‘ségek újszerű összekapcsolásával kedvezÅ‘ irányú társadalmi folyamatok kialakulásának támogatása, illetve a meglévÅ‘ pozitÃv tendenciák megerÅ‘sÃtése. Az Interneten már működÅ‘ interaktÃv Optimista Klub köré szervezÅ‘dik a tevékenység, amelynek keretében Interneten keresztül tartott mentálhigiénés tanácsadást is végzünk.
Az AlapÃtvány kezdeményezései:
. Mosoly-rajzverseny, immár 5 éve töretlen sikerrel,
. Társaság Elvált Apáknak (tréning) =TEA. "MeghÃvjuk egy teára a TEA-Házba",
. Optimista újságÃrói dÃj, "ne csak a rosszat lássuk a hÃrekben",
. Mosoly-nap, "egy nap mely a mosolyról szól",
. Anonim pszichológiai tanácsadás, "tudd, van kihez fordulni, gondjaiddal",
. Optimista Könyvtár, és optimista bibliográfia segÃt a szakember nélküli fejlÅ‘désben,
. Mennyire vagyunk Optimisták? KROKO kérdÅ‘Ãv kitöltési lehetÅ‘sége.
. MulatOK rendezvények tartása
. Regionális Optimista Klub(OK) kialakÃtása.
. Mosolypontok.hu Mosolytpont egy helyre!
. Optimista Ügynökség - segÃt a nonprofit kezdeményezések népszerűsÃtésében.
Az AlapÃtvány célkitűzései:
. SegÃtségnyújtás a pozitÃv gondolkodásmód kialakÃtásához.
. Mentálhigiénés preventÃv program kidolgozása: veszélyforrások, mint pl. az alkoholizmus, drogfogyasztás, öngyilkossági gondolatok megjelenésének felismerése és kialakulásának megelÅ‘zése a személyiségfejlÅ‘dés korai fázisában.
. Pszichológiai tanácsadás.
. KülönbözÅ‘ pszichológiai módszerek által kÃnált megoldási lehetÅ‘ségek illetve segÃtség bemutatása.
. Kiadványok szerkesztése és megjelentetésének támogatása.
. Az egészséges emberré válás feltételeinek megteremtése, a testi, lelki és szociális tényezÅ‘k fejlesztése, ezek harmóniájának kialakÃtása. . Az egyén harmóniájának megteremtése önmagával, a társadalmi és természeti környezetével.
© Civertan Stúdió Budapest
Forrás: http://civertan.blogter.hu/?post_id=211907
2019. január 1-től az Optimista Klub archiválódik. Mit szól ehhez?
korábbi szavazások